مراحل ساخت کابینت چیست؟

طراحی – خرید ورق – برش – PVC – مونتاژ – نصب

چرا یک نقشه مشخص با متریال مشخص قیمت های متفاوتی دارد؟

کار ساخت کابینت یا دکوراسیون یک کار سفارشی یا دست ساز است و قیمتها در همین جا شروع به تغییر می کند. حال چند نمونه مثال میزنیم تا برخی از تفاوت ها مشخص شوند.

قدم اول برای ساخت کار شما خرید ورق است. برای خرید ورق های ام دی اف سفید که در بدنه کار استفاده می شود را می توان از ورقهای مختلف تهیه کرد. (ایرانی، ترک، کره ای، چینی، تایوانی و …) . که این تفاوت قیمت فقط در کیفیت ورق ها است و ابعاد آنها با هم برابر است . مشتری هیچ تفاوتی را بین آنها نمی تواند احساس کند.

ساخت کابینت

برش ورق ام دی اف

قدم بعدی برش ورق است. این ورق ها را می توان با دستگاه های برش معمولی کارگاهای کوچک ۲ میلیون تومانی تا دستگاه های فوق پیشرفته ۲۰۰ میلیون تومانی برش زد. که تفاوت در دقت، کیفیت و زمان انجام کارها کاملا مشهود می شود . معمولا بر روی لبه برش ها قابل تشخیص است. اگر به لب پر شدن روکش ام دی اف ها در حاشیه کار در کنار نوار پی وی سی دقت کنید می توانید تفاوت ها را احساس کنید.

PVC از دیگر کارهای مهمی است که انجام می شود. قیمت PVC هایی که بر روی ورق ها زده می شود .  همچنین دستگاه های پرس آن هم از ۴۰ میلیون تومان تا ۲۱۰ میلیون تومان قیمت دارند. که در قیمت پرس در هر متر و کیفیت آن ها تاثیر می گذارند ولی مشتری اطلاعی در مورد آن ها ندارد.

مونتاژ و نصب کابینت

قدم آخر مونتاژ و نصب است. می توان گفت مهم ترین قسمت همین جاست که توسط نصاب انجام می شود و دقت و نحوه نصب او مهم است (مثل یک جراح که عمل جراحی انجام می دهد و کار جراحان مختلف هم با هم متفاوت است و دستمزد آن ها هم به همین شکل متفاوت است) قیمت نصب در تهران از متری ۳۵ هزار تومان تا متری ۱۰۰ هزار تومان (قیمت های سال ۹۴) انجام می شود و بین کیفیت های نصب متفاوت است.

در این مقاله سعی کردیم، بتوانیم به این سوال مشتریان که “علت اختلاف قیمت در ساخت کابینت چیست ؟” پاسخ بدهیم. البته لازم به ذکر است که هدف از این مقاله این نیست که بگوییم هر قیمت بالایی کار خوبی است و هر قیمت پایینی کار ضعیف. توصیه می کنیم برای اینکه بهتر انتخاب کنید کیفیت کار های نمایشگاه ها را با یکدیگر مقایسه کنید و در مرحله بعدی اگر هنوز به انتخاب خود شک دارید از کابینت ساز خود بخواهید نمونه اجرا شده کار خود را به شما نشان بدهد.

قیمت کابینت

هشدار

یک مورد مهم دیگر در این اختلاف قیمت ها وجود دارد که شاید خیلی ها دوست نداشته باشند مشتری آن را بداند ولی یک تولیدی معتبر و خوشنام همواره آن را به مشتریان خود اعلام می کند و آن این است که برخی از ورق های ام دی اف رنگی مثلا آلمانی،اسپانیایی، اتریشی و غیره مشابه ایرانی، ترک، چینی و… را دارند و اختلاف قیمت ورق های اصل آن با ورق های غیر اصل بسیار زیاد است و حتی ابعاد آن ها هم بیشتر است و دیده شده که برخی از فروشندگانی که هیچ مجوز فعالیت رسمی ندارند از این نمونه ها به عنوان اصل با قیمتی پایین تر برای مشتری استفاده نموده اند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *